ARCHITEKT WNĘTRZ FANABERIA CZY POTRZEBA

Usługa projektowa jest już znana w Polsce od wielu lat. Jednak nadal korzystają z niej bardzo nieliczni i dlatego można odnieść wrażenie, że nie każdy zna dokładnie specyfikę tej usługi.

Przez wielu projekty postrzegane są tylko w kategorii: ŁADNE/BRZYDKIE. Tym bardziej dzisiaj – gdzie masa różnych wizualizacji i zdjęć wyskakuje nam na każdym kroku. Zatrzymujemy się tylko na tych, które nas zainteresują. Z kolei wiele osób posiada swój gust i doskonale wie czego chce, dlatego uważają, że jest to dla nich usługa zbyteczna.

Wszystko to ma wspólny mianownik jakim jest ocenianie pracy projektanta tylko i wyłącznie przez pryzmat wizualizacji. I tego czy ona się nam podoba czy nie.

PROJEKT TO NIE JEST TO SAMO CO WIZUALIZACJA

Zauważyłam, że dla wielu osób projekt to tylko kilka wizualizacji i na tym koniec.

Nic bardziej mylnego! Projekt to owszem wizualizacja, ale także przede wszystkim dokumentacja wykonawcza z zakresu: elektryki, hydrauliki, stolarki drzwiowej, podłóg, sufitów, zabudów stolarskich oraz łazienek i innych elementów projektu.

To także lista zakupowa z konkretnymi produktami oraz praca na określonym budżecie. Aby to wszystko powstało klient wraz z projektantem przechodzi cały proces projektowy o którym dokładnie pisałam tutaj.

Moja wizualizacja kuchni
I przede wszystkim najważniejsze-dokumentacja dla stolarza

PROJEKT NIE JEST TYLKO ŁADNY LUB BRZYDKI

Tak jak wspomniałam we wstępie szybko lubimy oceniać projekty wnętrz.(spokojnie, to normalne. Też tak mam 😉)

Mówimy o nich najczęściej w tych dwóch kategoriach. Wynika to z faktu, że każdy z nas ma inny gust, preferuje inną stylistykę i posiada różne potrzeby. I to jest jak najbardziej w porządku. Nie ma takiego projektu który podobałby się wszystkim. Projekt to nie jest tzw. „zupa pomidorowa”

Gdy już odejmiemy aspekty wizualne- warto przyjrzeć się danemu projektowi pod kątem:

funkcjonalności – został on dobrany do: powierzchni i układu danego pomieszczenia, POTRZEB domowników oraz określonego budżetu

rozwiązań technologicznych/budowlanych – Za każdym projektem kryje się ścisła współpraca na linii projektant-wykonawca-producent

projektu wykonawczego – który umożliwi zrealizowanie projektu. Wyobraźnia i kreatywność to jedno, ale trzeba to jeszcze tak rozrysować, aby dało się to zrobić. Trzeba to na tyle przemyśleć, aby wszystko pasowało: gniazdko było w odpowiednim miejscu, szafka otwierając się nie kolidowała np. z lampą sufitową, powierzchnia była dobrze doświetlona, fugi się zgrały itd. Można mnożyć i mnożyć.

materiałoznawstwa – zastosowany materiał ma ogromne znaczenie, zaczynając od podłóg, odpowiednich kafli, frontów meblowych, blatów czy baterii.

 
W tej kuchni klientce bardzo zależało nie tylko na delikatnej kolorystyce, ale także funkcjonalności. Dlatego postawiłam na niepalcujące się płyty meblowe, uchwyty w dolnych szafkach oraz wykorzystanie maksymalnie powierzchni do przechowywania.

CZY PROJEKTANT JEST DLA MNIE?

Podsumowując: czego możesz oczekiwać po usłudze projektowej?

– ustalenie najlepszego układu funkcjonalnego mieszkania i poszczególnych pomieszczeń

– znajomości podstawowych przepisów dotyczących elektryki, akustyki ścian, norm i pracy budowlanej

– pracy na określonym budżecie, tak aby pomysły i produkty mieściły się w zakresie Twoich możliwości

– rozplanowania zamówień tak, aby wszystko było na czas

– znajomości wielu technicznych rozwiązań, sklepów oraz ciekawych miejsc

– zebrania Twoich pomysłów, inspiracji w jedną indywidualną dla Ciebie całość

Jeżeli to wszystko jest Ci dobrze znane i czujesz, że bez problemu sobie poradzisz to absolutnie projektant wnętrz jest Ci niepotrzebny.

Jeśli jednak nie do końca to czujesz to wtedy właśnie na ratunek przychodzi PROJEKTANT WNĘTRZ

Zapraszam do kompleksowej współpracy projektu wnętrz pod klucz Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

Poprzednie wpisy