JAPANDI- STYL KTÓRY POKOCHALI POLACY

Być może obiło Ci się o uszy słowo Japandi. A jeżeli interesujesz się wnętrzami, bo planujesz remont lub wykończenie swojego wnętrza to jestem wręcz pewna, że szukając inspiracji znalazłeś/aś nie jedno pomieszczenie w tej właśnie stylistyce. Japandi to trend który na dobre zagościł do naszych wnętrz (o tym czym są trendy i czy warto się nimi kierować pisałam tutaj).

Czym charakteryzują się wnętrza Japandi?

PRZYTULNY MINIMALIZM

Jeżeli jesteś osobą, która nie lubi kolorów we wnętrzu, ceni minimalizm, harmonię i spokój to styl idealny dla Ciebie. Japandi to połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego. Z japońskiego zabrano minimalizm, porządek i ograniczoną ilość dodatków. Ze skandynawskiego przytulność i funkcjonalność.

Te dwa style świetnie się przenikają i uzupełniają tworząc proste, ale jednocześnie bardzo ciekawe wnętrza.

Zdjęcie pochodzi ze strony behance.net

KOLORYSTYKA JAPANDI

Tutaj stawiamy na biel, beże i ciepłe szarości. To wszystko w otoczeniu kolorów jasnego drewna. Gdzieniegdzie w postaci dodatków przewija się czerń lub ciemny brąz.

Japandi uwielbia surowe materiały: zaczynając od jasnego, nielakierowanego drewna, matowego wykończenia płytek po tkaniny typu bawełna, len czy bukla.

Jeśli mają się pojawić dodatki złota czy chromu to tylko w macie i niewielkiej ilości.

Dekoracje typu ręcznie robiona ceramika, pampasy, gałęzie lub przezroczyste szkło. Ich ilość jest bardzo wyważona i przemyślana.

Wnętrza Japandi są jasne i przytulne. Często monochromatyczne, ale pojawić się może dużo tekstur: miękkie poduszki, wełniany dywan czy surowa tkanina kanapy.

Charakterystyczne wnętrza Japandi, źródło Pinterest

PROSTOTA

Każdy element, który pojawia się we wnętrzu jest jak najbardziej prosty, bez żadnych udziwnień. Tutaj każda linia ma znaczenie. Nic nie może jej zaburzać.

Przykładowe wyposażenie wnętrza Japandi:

Meble– surowe jasne drewno, proste. Świetnie sprawdzają się np. stoły typu grzybek.

zdj. Pinterest

OŚWIETLENIE – gra tu kluczową rolę. Jest swego rodzaju dekoracją wnętrza Japandi. Oświetlenie to jest proste najczęściej białe z niewielkim dodatkiem czerni.

źródło Pinterest

lampy użyte w projekcie pod klucz Japandi Create Design Gdańsk

KUCHNIA to albo surowe drewno, połączenie go z bielą lub sama biel. Wykończenie matowe, minimalna ilość uchwytów. Fronty gładkie.

źródło Pinterest

Biała kuchnia Japandi projektu Create Design

ŁAZIENKA-jasna, przytulna z elementami kafli imitujących drewno.

Kolory: biel, beże i szarości.

zdj. Pinterest

Łazienka Japandi projekt Create Design Gdańsk

Jeżeli bliska Ci jest ta stylistyka to może warto przenieść ją do swojego wnętrza

Poprzednie wpisy