ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Skontaktuj się ze mną najlepiej mailowo biuro@createdesign.pl

W mailu zawrzyj wszystkie istotne informacje, które od razu pozwolą mi na doprecyzowanie oferty:

  1. Rodzaj nieruchomości: dom/mieszkanie

  2. Stan nieruchomości: deweloperski/w trakcie budowy/remont (rok budynku)

  3. Rzut nieruchomości

  4. Lokalizacja-miasto i dzielnica

  5. Termin planowany rozpoczęcia prac wykończeniowych/remontowych

  6. Rodzaj projektu: Kompleksowy, Z nadzorem, Pod klucz

  7. Preferowana stylistyka na to wnętrze. Idealnie, gdybym mogła prosić o przesłanie chociaż kilku inspiracji 

Niestety nie w każdej stylistyce się odnajduję, dlatego proszę w pierwszej wiadomości dotyczącej wyceny o zdjęcia inspiracji. Jeżeli nie czuję się w danej stylistyce to na pewno Ci o tym powiem.

Nie projektuję także wnętrz, gdy nie jesteś w stanie powiedzieć jaki budżet na to przeznaczysz. Bardzo zależy mi, aby moje projekty były realizowane, a nie kończyły się tylko na pięknych wizualizacjach. A budżet jest do tego niezbędny

To zależy od tego ile mam w danym momencie pracy. Jednak średni czas oczekiwania to okres między 1-3 miesiące. Jeżeli zależy Ci na pewności terminu napisz na biuro@createdesign.pl

Jak najszybciej. Im szybciej ustalimy układ funkcjonalny tym szybciej będzie można wykonać projekt elektryki, hydrauliki lub zmiany w ściankach działowych. Gdy zgłosisz się zbyt późno projekt będzie musiał czasem być dostosowany do projektu deweloperskiego

Tutaj także obowiązuje zasada im szybciej tym lepiej. Często jest tak, że na etapie budowy wprowadzane są zmiany do projektu architekta. Sam proces budowy domu do stanu surowego przebiega szybko i w pewnym momencie umawiany jest elektryk i hydraulik. I wtedy też trzeba mieć już projekt elektryki i oświetlenia. A tego się nie da zrobić jednego dnia 🙂

To zależy od wielu czynników-metrażu, skomplikowania projektu, rodzaju projektu oraz czasu zatwierdzania poszczególnych etapów projektowych. 

Tutaj jak to się może średnio kształtować w przypadku projektu kompleksowego:

mieszkania ok. 50-60m2  — 3 miesiące
mieszkania ok. 80 m2 — 4 miesiące
dom. 100 m2 — 5 -6 miesięcy
dom ok. 150 m2 — 6 -7 miesięcy
dom powyżej 200m2 — od 8 miesięcy

Pierwszym najważniejszym krokiem jest kontakt ze mną, najlepiej mailowy. Na podstawie danych z maila dokonuję wyceny. Jeżeli następuje z Twojej strony akceptacja wyceny jak i chęć współpracy ze mną przychodzi czas na podpisanie UMOWY. 

Później Wysyłam Ci na maila formularz online z różnymi pytaniami, przykładowymi zdjęciami i rozwiązaniami. Moim celem jest poznać jak najbardziej Twoje oczekiwania i preferencje, żeby móc jak najtrafniej wykonać projekt na miarę Twoich potrzeb. Dlatego proszę, abyś się przygotował/a do tego spotkania bo będzie trwało koło 2-3 godzin. Forma spotkania na żywo lub za pośrednictwem Skype czy Zoom-tutaj wybór należy do Ciebie.

Jeżeli etap budowy na to pozwala wykonuję inwentaryzację czyli dokładny pomiar wnętrza, mieszkania czy domu. Na jej podstawie przygotowuję 2 lub 3 propozycje układu funkcyjnego.

Tworzę także moodboard. Po akceptacji przez Ciebie tych dwóch elementów przechodzę do wykonania projektu koncepcyjnego czyli fotorealistycznych wizualizacji.

Po tym kroku wykonuję dokumentację wykonawczą oraz przesyłam listę zakupową

współpracy więcej piszę tutaj.

Na ten moment nie. Jedno pomieszczenie zajmuje mimo wszystko sporo czasu. Dlatego wolę skupiać się na całych mieszkaniach czy domach.

Tak nadzoruję moje projekty. Jednak robię to tylko w przypadku prac wykonywanych przez moich fachowców. Nie nadzoruję ekip których nie znam

Dokładnie opisałam to na blogu. Zapraszam do lektury tutaj 

Zdarza się czasem, że Twoje wnętrze nie wymaga gruntownego remontu, a tak zwanego liftingu. Dlatego czasem rodzi się pytanie czy projektant wnętrz nie mógłby trochę tego wnętrza „podrasować”. Pracownia Create Design nie zajmuje się tego typu aranżacjami. Dlaczego? Ponieważ nie czuję tematu „liftingu” i obawiam się, że nie będziesz zadowolona/-y z tej usługi u mnie. Uwielbiam projektować od podstaw.

1. Dla ciągłości korespondencji oraz posiadania wszelkich niezbędnych informacji dotyczących projektu w jednym miejscu jedyną formą kontaktu jest droga e-mail na adres biuro@createdesign.pl W sprawach projektu, jego zmian i zatwierdzania poszczególnych elementów nie kontaktujemy się drogą sms, Whats Up, Messenger czy Instagram.

Dzięki temu żadna ważna informacja nam się nie zagubi.

2. Oczywiście można także kontaktować się telefoniczne na numer 531-223-345 w godzinach pracy Pracowni czyli od poniedziałku do piątku 09:00-17:30. Rozmowa taka jest także później podsumowywana e-mailem, aby mieć pewność, że dwie strony dobrze się zrozumiały.

3. Każdy etap prac projektowych jest zatwierdzany przez Ciebie. Masz na to 5 dni roboczych. Brak jakiejkolwiek informacji od Ciebie w ciągu 5 dni roboczych oznacza akceptację wybranego etapu projektowego.

Umowa to wspaniały wynalazek 🙂 Zabezpiecza obie strony czyli zarówno mnie i Ciebie. Jest podstawą mojej pracy, daje Ci pewność, że podejmę się zobowiązania oraz wszystkich naszych ustaleń. Mi także daje gwarancję, że nie będę pracować za darmo 🙂
Umowa to bezpieczeństwo Twoje i moje.

Rozumiem Twoje obawy, chyba tego najbardziej boi się każdy klient przy współpracy z projektantem wnętrz. Ale spokojnie po to jest zaplanowane takie długie spotkanie oraz wysyłam Tobie naprawdę obszerny formularz z wytycznymi do projektu, aby jak najbardziej poznać Twoją stylistykę oraz potrzeby. Przy każdym etapie masz możliwość 2-3 zmian więc będziemy dążyć do tego, abyś był/była zadowolona z efektu finalnego

Generalnie nigdy nie ma na to gwarancji- jak to przy pracy z ludźmi. 
Pierwszym krokiem przy wyborze decyzji o projektancie jest jego portfolio oraz sposób komunikacji. Jeżeli podoba Ci się moja stylistyka, sposób pisania oraz to, że jestem osobą konkretną i profesjonalną to znaczy, że już w jakimś stopniu jesteśmy podobni do siebie 🙂 
A to już połowa sukcesu.
Kolejnym ważnym etapem jest rozmowa. Jeżeli okaże się, że nie ma między nami tzw. „chemii”, nasze wizje mimo prób dogadania się są rozbieżne, to zawsze możemy rozwiązać umowę. Jest to bardzo rzadkie, ale wiadomo może się zdarzyć.