JAKIE TRENDY we wnętrzach BĘDĄ DOMINOWAĆ w 2023 roku?

Mamy początek roku 2023 wielu z nas zastanawia się co przyniesie ten rok także jeśli chodzi o wnętrza. Jakie trendy zagoszczą na dłużej i jak będą wyglądać nasze mieszkania.

O tym czym są TRENDY i czy warto się nimi kierować pisałam tutaj.

A dziś zapraszam na przegląd aktualnych trendów

Być może nie orientujesz się kto właściwie wyznacza trendy w branży wnętrzarskiej. Jest to Mediolan czyli targi Salone del Mobile jak i największe biura projektowe na świecie. To oni są pionierami jeśli chodzi o rozwiązania, zestawienia kolorystyczne czy materiałowe. Ja wyczekuję targów w Mediolanie, które odbędą się w kwietniu 2023 i liczę na to, że pojawi się tam być może coś zupełnie nowego i zaskakującego.


A tymczasem zapraszam na mój subiektywny przegląd Trendów wnętrzarskich na rok 2023. Obserwując największych projektantów nie widzę jakiegoś wielkiego przełomu, czegoś zupełnie nowego co często na początku dość trudno przyswoić. Widzę raczej utrwalenie pewnych trendów z ostatnich 2-3lat.

TRENDY 2023-  KOLORY NATURALNE , KAMIENIE

Naturalna kolorystyka ziemi – odcienie beży, brązów, ciepłej bieli i szarości to główne kolory, które możemy zaobserwować.

Struktura kamieni odwzorowana na ścianach, płytkach czy meblach. I tak jak w naturze kamień jest matowy, często niedoskonały w swej strukturze tak samo jest z obecnymi powierzchniami.

Króluje wykończenie matowe, o wyczuwalnej strukturze i fakturze. Dla przełamania tych stonowanych powierzchni, możemy „pobawić się” np. ryflowaniami.

źródła zdjęć Pinterst

MODNE OBRAZY 3D, PŁASKORZEŹBY I RYFLOWANIA

Dekoracją dla tych stonowanych wnętrz są płaskorzeźby czy wielkie obrazy 3D. Ryflowane płytki, elementy stołów czy mebli, obrazy strukturalne. Są to przepiękne elementy, którymi warto się zainteresować.

źródła zdjęć: Pinterest

Wnętrza z zastosowanie trendów płaskorzeźb i obrazów 3D, projekt Create Design Gdańsk

TRENDY WE WNĘTRZACH NA 2023- ZAOKRĄGLENIA I ZAOBLENIA

Łuki, zaokrąglone wnęki, wyspy kuchenne czy meble to silny trend, któremu warto się przyjrzeć. Dotyczy to także dodatków w postaci lamp, dekoracji, krzeseł czy dywanów.

Źródła Zdjęć: Pinterest

SZTUKATERIA „NA BOGATO” W POŁĄCZENIU Z MINIMALIZMEM

Sztukateria zostaje z nami nadal. Jednak w obecnych trendach jest niezwykle zdobiona często inspirowana barokiem. Jednak co ciekawe często łączona jest z prostym, minimalistycznym wnętrzem, dzięki czemu nie wygląda to na barokową komnatę zamkową lecz niezwykle nowocześnie i elegancko.

źródła zdjęć: pinterest

Minimalistyczne wnętrze w połączeniu z bardzo bogato zdobioną sztukaterią przysufitową projektu Create Design Gdańsk.

CHARAKTERYSTYCZNE I „DZIWNE” DODATKI, SZTUKA

Obecne trendy to także możliwość na wprowadzenie „szaleństwa” do naszych wnętrz.

Wszelkiego rodzaju lustra w „dziwnych” nieregularnych kształtach, meble, które są swego rodzaju sztuką i ozdobą w jednym, nietuzinkowe obrazy, rzeźby, lampy i oryginalne dekoracje.

Źródła zdj. Pinterest

MINIMALIZM

Minimalizm to trend od którego w sumie powinnam zacząć tego posta 😉 Jest to styl, który ewidentnie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na spokój i harmonię. Od lat jesteśmy przebodźcowani, dlatego nasze otoczenie, gdy pozbawione będzie zbędnych elementów pomoże nam odpocząć i znaleźć ukojenie. Minimalizm jest także świetną bazą dla wspomnianych wyżej trendów, aby nadać mu charakterystyczności.

Minimalizm wbrew pozorom nie jest prostym stylem. Wymaga niezwykłego wyczucia- każdy element musi być idealnie wybrany. Tutaj mniej znaczy zdecydowanie więcej. Minimalizm lubi też dobre i wysokiej jakości (a co za tym idzie drogie) materiały.

Źródła zdjęć: Pinterest

KOLOR ROKU 2023 -VIVA MAGENTA

Poprzednie wpisy