TAPETA W ŁAZIENCE KIEDY MOŻNA STOSOWAĆ?

Czasy kiedy tylko kafle po sam sufit były jedynym rozwiązaniem w łazience są już dawno za nami. Obecnie mamy ogrom możliwości aranżacyjnych w łazience. Jednym z nich jest tapeta. I to właśnie o niej będzie dzisiejszy post.

Wybór tapet jest dzisiaj ogromny. Mnogość wzorów, kolorów i struktur może przyprawić o zawrót głowy. Jednak gdy znajdziemy już tą właściwą -nada ona styl i charakter łazience.

Czy każda tapeta nadaje się do łazienki?

Nie. Jak wiesz łazienka to obszar gdzie panuje spora wilgoć, dlatego nie każda tapeta może się tam znaleźć (inaczej sytuacja wygląda w WC).

Jeżeli tapeta ma znaleźć się w strefie, która nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą to warto zastosować tapetę winylową lub flizelinowe z dodatkowo laminowaną warstwą. Tapety te są niezwykle odporne na wilgoć. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że są łatwe w utrzymaniu czystości.

Bardzo ważne jest to, żeby nie były one narażone na chlapanie np. z prysznica walk-in czy podczas mycia rąk w umywalce.

Łazienka, projekt Create Design Gdańsk, gdzie została zastosowana tapeta na jednej ze ścian. Ciekawy efekt tworzy odbijając się w lustrze

Czy tapeta może być alternatywą dla kafli w strefie prysznica?

Tak! Jednak musi być to tapeta do tego specjalnie dedykowana.

Tapety te są całkowicie wodoodporne. Bardzo łatwe w montażu jak i przede wszystkim w utrzymaniu czystości. Są całkowicie gładkie, dlatego odchodzi problem brudnych fug.

Oto kilka zdjęć jako inspiracje:

zdjęcia: Pinterest

Tapeta daje niesamowity efekt. Jeżeli nie chcesz łazienki w klasycznym wydaniu pomyśl o jej zastosowaniu nawet w strefie prysznica.

zdjęcia Pinterest

Poprzednie wpisy