JEDYNY TAKI PROGRAM

Współpraca z
wykonawcami

Proces wykańczania mieszkania składa się nie tylko z planowania i zakupów, ale także ze WSPÓŁPRACY Z WYKONAWCAMI. 

Dla wielu właśnie ta współpraca jest najbardziej stresującym elementem. Niestety wiele nieporozumień i problemów wynika z nieznajmości specyfiki branży oraz złej lub (co gorsza) braku umowy.

Przygotowany przeze mnie i wskazówki samych wykonawców program pokaże Ci zasady udanej współpracy z ogólnie rozumianymi fachowcami oraz stolarzem przy wyborze mebli kuchennych. . Poczujesz się pewniej, bo to wszystko zabezpieczy profesjonalna umowa przygotowana przez prawnika.

Marzysz o tym, aby współpraca z fachowcami Cię nie wykończyła?

✔ Współpraca z wykonawcami najbardziej zaprząta Ci głowę

✔ Boisz się, że najbardziej wykończy Cię psychicznie oraz wyczerpie pokłady Twojej cierpliwości (o kasie nie wspominając)

✔ Masz przykre doświadczenia w tym temacie i już nie chcesz drugi raz powtarzać tej historii

✔ Nigdy wcześniej nie korzystałaś/-eś z usług stolarza czy glazurnika, nie wiesz jak się zabrać za poszukiwania, weryfikację ich umiejętności , ale też przede wszystkim później fajną współpracę?

✔ Chcesz wiedzieć kiedy i jak znaleźć dobrych wykonawców?

Nie wiesz właściwie jak rozmawiać ze stolarzem w sprawie Twoich mebli kuchennych (a może jeszcze się łudzisz, że to dobry pomysł, aby stolarz decydował za Ciebie)?

✔ Potrzebujesz dobrej umowy, która da Ci poczucie bezpieczeństwa?

A może zamiast zadawania sobie tych pytań chciałabyś/chciałbyś….

ZNAĆ SPRAWDZONE ZASADY WSPÓŁPRACY

Jeśli wiesz czego możesz oczekiwać, a co nie wchodzi w zakres wyceny to nie narażasz się na późniejsze dopłaty, rozczarowania i wzajemne pretensje.

CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE Z DOBRĄ UMOWĄ

Mając profesjonalnie skonstruowaną umowę przez prawnika możesz mieć pewność, że w sytuacji kryzysowej Twoje pieniądze są zabezpieczone.

dobrze wybrać MEBLE od stolarza

Zdecydować się na fronty i blaty, które są nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne, łatwo się sprzątają . Wiedzieć jak w ogóle rozmawiać ze stolarzem, czego od niego oczekiwać skoro on nie jest projektantem wnętrz

NIE TRACIĆ SWOICH PIENIĘDZY

Nie narażać się na dodatkowe koszty oraz oszczędzić swoje nerwy i zdrowie

Współpraca z drugim człowiekiem nigdy nie należy do łatwych i wymaga cierpliwości. Jednak najważniejszym czynnikiem jest wiedza czego masz prawo oczekiwać oraz dobra umowa. Dlatego przygotowałam program online „Współpraca z wykonawcami”

Od razu po dołączeniu dostajesz  DOSTĘP NA ROK DO PLATFORMY Z UNIKATOWYMI MATERIAŁAMI

Otrzymasz dane do logowania i logujesz się w dowolnym czasie, z każdego miejsca i urządzenia.

To prawie 4 godziny nagrań videopoukładanych tematycznie

Co jest w środku?

MODUŁ 1

Wykonawcy

Lekcja 1 Poszukiwania wykonawców

Dowiesz się ode mnie kiedy i jak poszukiwać wykonawców, aby mieć pewność, że zatrudnisz prawdziwych fachowców.

Zdradzę Ci także szczegóły o co zapytać wykonawców jeśli chodzi o sam zakres prac wchodzący w wycenę, aby nie było później dopłat, rozczarowań i wzajemnych pretensji.  A to jest jeden z punktów zapalnych.

Lekcja 2 Jak komunikować się z wykonawcami? 

To bardzo ważne materiały, które powstały w wyniku moich rozmów z fachowcami z całego kraju, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie i bardzo dużo się szkolą. Opowiedzieli o swoich głównych zastrzeżeniach i powodach, które opóźniają lub komplikują prace wykończeniowe. To skarbnica wiedzy, która da Ci niezbędne informacje ile Ty możesz zrobić, aby efekt prac wykończeniowy był na miarę Twoich oczekiwań.

MODUŁ 2

Kuchnia od Stolarza

Zauważyłam, że wiele osób nie do końca rozumie specyfikę usługi stolarza. Stolarza traktują jako takiego „projektanta wnętrz”, który poświęci Ci bardzo dużo czasu na omówienie zagadnień związanych z funkcjonalnością czy estetyką. A później po montażu mebli przychodzi rozczarowanie, że to nie tak miało wyglądać….

Prawda jest taka, że stolarz jest mistrzem w swoim fachu-czyli produkcji i montażu mebli. Spora część z nich nie informuje swoich klientów o wielu ważnych szczegółach np. związanych z estetyką. 

Materiały które dla Ciebie przygotowałam pozwolą Ci nie tylko przygotować się do samego spotkania, ale też uświadomią, że nie wszystkie decyzje warto pozostawiać stolarzowi. 

To 3 lekcje o stolarzu:

fronty

Stolarz przywiezie Ci do mieszkania wachlarze z próbnikami. Będziesz mieć do wyboru masę kolorów i wzorów. Dzięki moim radom ta ilość propozycji nie będzie, aż tak przytłaczać.  Ale przede wszystkim dowiesz się jaki typ frontów wybrać, aby były trwałe, miały wygodne uchwyty i nie sprawiały problemów przy sprzątaniu.

blaty

Zapewne wszędzie słyszysz, że najlepszym rozwiązaniem są blaty z kamienia. Jednak czy zdajesz sobie sprawę ile taki blat kosztuje? No właśnie…

Dlatego poznasz alternatywy dla kamienia i wybierzesz tak, aby było zgodnie z kwotą jaką dysponujesz oraz trwałością jakiej oczekujesz.

doprecyzowanie przed zatwierdzeniem mebli

Stolarz pokaże Ci prosty projekt w postaci widoków 3d i spiszecie (mam nadzieję) umowę. Jednak to jest trochę za mało. Jest bardzo dużo ważnych detali, które musisz ustalić ze stolarzem, aby były zgodne z Twoim poczuciem estetyki. No chyba, że chcesz zdawać się na tekst: „Będzie Pan/i zadowolona 😉”

sprzęt AGD

Jako projektant wnętrz nie zajmuję się doborem sprzętu AGD, jednak zawsze muszę uwzględniać je w swojej pracy, ponieważ ściśle są powiązane z meblami kuchennymi.  Dlatego przekażę Tobie niezbędne informacje, które ukierunkują Twoje poszukiwania-są to wskazówki związane strikte z meblami, a nie funkcjami sprzętów.

+ dodatkowy BONUS

CHECKLISTA: Ustalenia ze stolarzem

Punkt po punkcie sprawdzisz czy tak samo rozumiesz projekt kuchni jak stolarz. 

Unikniesz dzięki temu rozczarowań  po montażu mebli, gdy jest już za późno

MODUŁ 3

Jedyne takie opracowanie umowy z wykonawcami

Nagranie video (1 godzina, 35 minut) z omówieniem przez prawnika, krok po kroku jak wypełnić wzór umowy z wykonawcami, aby była zabezpieczała Twoje pieniądze i dobra

Wzór umowy oraz korespondencji z wykonawcami w razie sytuacji kryzysowych.

To opracowanie jest Twoją rezygnacją z darmowych i nic nieważnych umów z Internetu, które dają tylko pozorne uczucie ochrony.

A Ty nie chcesz pozorów tylko zabezpieczenia swoich pieniędzy.

Internet jest pełen łatwo dostępnych informacji, niezweryfikowanych o wątpliwej jakości.

Wzory umów krążące w Internecie są sporządzone bardzo często przez przypadkowe osoby, których kompetencji nie znamy. Zawierają zlepek informacji, które są niespójne, zawierają odesłanie do przepisów już nieobowiązujących. Przez to są po prostu niebezpieczne dla obu stron umowy. Wprowadzają chaos i trudny do określenia zakres odpowiedzialności.

Dają ryzyko, że w razie konfliktu z wykonawcą postanowienia umowy nie zabezpieczają Cię.

Umowa zawsze musi być zmodyfikowana, bo każda sytuacja jest inna. Jednak trzeba wiedzieć jak to zrobić

Dokładnie tak samo jak ilość wiedzy związanej z urządzaniem przypomina górę lodową podobnie jest z wiedzą prawniczą

Taka przypadkowa, pierwsza lepsza (w dodatku samodzielnie modyfikowana) umowa przypomina „wierzchołek”, który w sytuacji, gdy będzie taka potrzeba –w niczym Ci nie pomoże.

 

Prawniczka Elżbieta przygotowała dla Ciebie wzór umowy z wykonawcami wraz z obszernym opracowaniem, gdzie punkt po punkcie wyjaśnia Ci jakie masz możliwości:

zmiany zapisów

✔ dlaczego dany zapis ma taką treść, a nie inną

✔ jakie są konsekwencje zastosowania poszczególnych postanowień

✔ z czego absolutnie nie możesz zrezygnować, aby cieszyć się bezpieczeństwem swoich nerwów i pieniędzy

Pamiętaj, że umowę spisuje się na złe czasy, a nie na dobre.

PLUS dodatkowo dostajesz wzory korespondencji do wykonawców, gdyby doszło do sytuacji kryzysowych

Elżbieta kruszyńska

Autorka opracowania i umowy

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz Studiów Podyplomowych na Politechnice Gdańskiej z zakresu prawa i realizacji kontraktów budowlanych. 15 lat doświadczenia w branży budowlanej.

Ela na co dzień pracuje dla bardzo dużej firmy i weryfikuje umowy deweloperskie oraz wykonawcze. Uczestniczy w odbiorach technicznych mieszkań deweloperskich, egzekwuje od dewelopera wywiązywanie się z gwarancji deweloperskich oraz negocjuje niekorzystne zapisy dla kupujących w umowach z deweloperem.

Łączna wartość: | 1300 zł

cena w pakiecie: | 790 zł

To jak decydujesz się na udaną  współpracę z wykonawcami?

Oto co otrzymujesz dołączając do programu: Współpraca z wykonawcami:

✔ Dostęp na rok do platformy:

MODUŁ 1Kiedy i jak poszukiwać wykonawców

Rady samych wykonawców: Jak się komunikować, aby współpraca była udana?

MODUŁ 2Kuchnia od stolarza

MODUŁ 3– nagranie video z instrukcją krok po kroku jak wypełniać umowę opracowane przez prawnika

– wzór umowy z wykonawcami

wzory korespondencji do wykonawców, gdyby doszło do sytuacji kryzysowych

Bonus: Checklista: Ustalenia ze stolarzem

Cześć! Jestem Klaudia!

Będąc projektantką wnętrz wiem jak ważna jest współpraca z fachowcami. To od niej w dużej mierze zależy efekt końcowy. W naszym kraju całe szczęście przybywa naprawdę dobrych fachowców. Jednak nadal jest ich zbyt mało, a większość ich klientów kompletnie nie wie jak taka współpraca powinna przebiegać, aby była udana.

Ten program jest połączeniem mojego doświadczenia zawodowego, porad sprawdzonych wykonawców oraz prawnika, który zabezpieczy Cię w postaci dobrej umowy.

© Create Design 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone